SEI(Stackpole Elec) CSR0805FK33L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805FK33L0
EBEE Part #
E82540687
Package
0805
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
250mW 33mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FK33L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance33mΩ
Power(Watts)250mW