SEI(Stackpole Elec) CSR0603JTR220
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603JTR220
EBEE Part #
E82489165
Description
125mW 220mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±5% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603JTR220
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance220mΩ
Power(Watts)125mW