SEI(Stackpole Elec) CSR0603JKR250
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603JKR250
EBEE Part #
E82490730
Description
125mW 250mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±5% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603JKR250
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance250mΩ
Power(Watts)125mW