SEI(Stackpole Elec) CSR0603JKR180
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603JKR180
EBEE Part #
E82490556
Description
125mW 180mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±5% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603JKR180
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance180mΩ
Power(Watts)125mW