SEI(Stackpole Elec) CSR0603FTR600
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603FTR600
EBEE Part #
E82488599
Description
125mW 600mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603FTR600
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance600mΩ
Power(Watts)125mW