SEI(Stackpole Elec) CSR0603FTR150
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603FTR150
EBEE Part #
E82500927
Description
125mW 150mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603FTR150
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance150mΩ
Power(Watts)125mW