SEI(Stackpole Elec) CSR0603FT25L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0603FT25L0
EBEE Part #
E82536542
Package
0603
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
125mW 25mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603FT25L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±300ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance25mΩ
Power(Watts)125mW