SEI(Stackpole Elec) CSR0402JTR200
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0402JTR200
EBEE Part #
E82491124
Description
125mW 200mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0402JTR200
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance200mΩ
Power(Watts)125mW