SEI(Stackpole Elec) CSR0402JKR500
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0402JKR500
EBEE Part #
E82641439
Description
125mW 500mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0402JKR500
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance500mΩ
Power(Watts)125mW