SEI(Stackpole Elec) CSR0402FTR220
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0402FTR220
EBEE Part #
E82499209
Description
125mW 220mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0402FTR220
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance220mΩ
Power(Watts)125mW