SEI(Stackpole Elec) CSR0402FKR560
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0402FKR560
EBEE Part #
E82490772
Package
0402
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
125mW 560mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0402 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0402FKR560
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance560mΩ
Power(Watts)125mW