SEI(Stackpole Elec) CSNL2512FT10L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSNL2512FT10L0
EBEE Part #
E82479255
Package
2512
Description
2W 10mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSNL2512FT10L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance10mΩ
Power(Watts)2W