SEI(Stackpole Elec) CSNL1206JT15L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSNL1206JT15L0
EBEE Part #
E82562696
Package
1206
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1W 15mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSNL1206JT15L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance15mΩ
Power(Watts)1W