SEI(Stackpole Elec) BR1FB15L0
Manufacturer
Mfr. Part #
BR1FB15L0
EBEE Part #
E83203222
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1W 15mΩ Current Sensing Resistors ±20ppm/℃ ±1% Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Through Hole Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) BR1FB15L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance15mΩ
Power(Watts)1W