Rubycon 50ZLJ390MT810X25
Manufacturer
Mfr. Part #
50ZLJ390MT810X25
EBEE Part #
E86394254
Package
Plugin,D10xL25mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
390uF 50V ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 50ZLJ390MT810X25
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated50V
Capacitance390uF
Tolerance±20%
Diameter10mm
Height - Seated (Max)25mm