Rubycon 50MXC6800MEFCSN35X30
Manufacturer
Mfr. Part #
50MXC6800MEFCSN35X30
EBEE Part #
E81604274
Package
Plugin,D35xL30mm
Description
±20% 10mm 50V 6800uF Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated50V
Capacitance6800uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current-
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter35mm
Height - Seated (Max)30mm