Rubycon 500MXH68MEFC22X30
Manufacturer
Mfr. Part #
500MXH68MEFC22X30
EBEE Part #
E81646953
Package
Plugin,D22xL30mm
Description
±20% 1.008A@10kHz 10mm 500V 68uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated500V
Capacitance68uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.008A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature2000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)30mm