Rubycon 450USH330MEFC30X30
Manufacturer
Mfr. Part #
450USH330MEFC30X30
EBEE Part #
E81608960
Package
Plugin
Description
330uF 450V ±20% 2.14A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated450V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Lifetime @ Temp3000hrs@85℃
Ripple Current2.14A@120Hz
Lead Spacing10mm
Diameter30mm