Rubycon 450USG150MEFC22X35
Manufacturer
Mfr. Part #
450USG150MEFC22X35
EBEE Part #
E81604862
Package
Plugin,D22xL35mm
Description
±20% 1.29A@120Hz 10mm 450V 150uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated450V
Capacitance150uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.29A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)35mm