Rubycon 450USC56MEFCSN20X25
Manufacturer
Mfr. Part #
450USC56MEFCSN20X25
EBEE Part #
E81601891
Package
Plugin,D20xL25mm
Description
±20% 854mA@10kHz 10mm 450V 56uF Plugin,D20xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated450V
Capacitance56uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current854mA@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter20mm
Height - Seated (Max)25mm