Rubycon 450TXW82MEFC18X30
Manufacturer
Mfr. Part #
450TXW82MEFC18X30
EBEE Part #
E81586421
Package
Plugin,D18xL30mm
Description
82uF 450V ±20% Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 450TXW82MEFC18X30
RoHS
Voltage Rated450V
Capacitance82uF
Tolerance±20%
Lead Spacing7.5mm
Diameter18mm
Height - Seated (Max)30mm