Rubycon 450TXW68MEFC16X30
Manufacturer
Mfr. Part #
450TXW68MEFC16X30
EBEE Part #
E81498506
Package
Plugin,D16xL30mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
68uF 450V ±20% Plugin,D16xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 450TXW68MEFC16X30
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance68uF
Tolerance±20%
Lifetime @ Temp12000hrs@105℃
Lead Spacing7.5mm
Diameter16mm
Height - Seated (Max)30mm