Rubycon 450MXH680MEFC35X50
Manufacturer
Mfr. Part #
450MXH680MEFC35X50
EBEE Part #
E81613276
Package
Plugin,D35xL50mm
Description
±20% 2.38A@120Hz 10mm 450V 680uF Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current2.38A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature2000hrs@105℃
Diameter35mm
Height - Seated (Max)50mm