Rubycon 450MXH150MEFC25X30
Manufacturer
Mfr. Part #
450MXH150MEFC25X30
EBEE Part #
E81604914
Package
Plugin,D25xL30mm
Description
±20% 1.12A@120Hz 10mm 450V 150uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance150uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.12A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature2000hrs@105℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)30mm