Rubycon 450MXC68MEFC22X30
Manufacturer
Mfr. Part #
450MXC68MEFC22X30
EBEE Part #
E81602766
Package
Plugin,D22xL30mm
Description
±20% 530mA@120Hz 10mm 450V 68uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance68uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current530mA@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)30mm