Rubycon 450MXC330MEFC30X50
Manufacturer
Mfr. Part #
450MXC330MEFC30X50
EBEE Part #
E81650640
Package
Plugin,D30xL50mm
Description
±20% 2.03A@10kHz 10mm 450V 330uF Plugin,D30xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current2.03A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter30mm
Height - Seated (Max)50mm