Rubycon 450LSU10000M90X161
Manufacturer
Mfr. Part #
450LSU10000M90X161
EBEE Part #
E81618252
Package
Bolt,D90xL161mm
Description
450V 10000uF ±20% Bolt,D90xL161mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated450V
Capacitance10000uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp5000hrs@85℃
Lead Spacing31.4mm
Diameter90mm
Height - Seated (Max)161mm