Rubycon 420VXH150MEFCSN22X35
Manufacturer
Mfr. Part #
420VXH150MEFCSN22X35
EBEE Part #
E81603326
Package
Plugin,D22xL35mm
Description
±20% 1.568A@10kHz 10mm 420V 150uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated420V
Capacitance150uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.568A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature5000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)35mm