Rubycon 400USC68MEFCSN22X25
Manufacturer
Mfr. Part #
400USC68MEFCSN22X25
EBEE Part #
E81668004
Package
Plugin,D22xL25mm
Description
±20% 10mm 400V 68uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated400V
Capacitance68uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current-
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)25mm