Rubycon 400MXK680MEFCSN30X45
Manufacturer
Mfr. Part #
400MXK680MEFCSN30X45
EBEE Part #
E81668144
Package
Plugin,D30xL45mm
Description
±20% 3.29A@10kHz 10mm 400V 680uF Plugin,D30xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current3.29A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter30mm
Height - Seated (Max)45mm