Rubycon 400MXK330MEFC22X45
Manufacturer
Mfr. Part #
400MXK330MEFC22X45
EBEE Part #
E81609068
Package
Plugin,D22xL45mm
Description
±20% 1.77A@120Hz 10mm 400V 330uF Plugin,D22xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.77A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)45mm