Rubycon 400LLE1R5MEFC8X9
Manufacturer
Mfr. Part #
400LLE1R5MEFC8X9
EBEE Part #
E81668853
Package
Plugin,D8xL9mm
Description
1.5uF 400V ±20% 30mA@120Hz Plugin,D8xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance1.5uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp12000hrs@105℃
Ripple Current30mA@120Hz
Lead Spacing3.5mm
Diameter8mm
Height - Seated (Max)9mm