Rubycon 400BXW18MEFCT810X20
Manufacturer
Mfr. Part #
400BXW18MEFCT810X20
EBEE Part #
E8702514
Package
Plugin,D10xL20mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
18uF 400V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 400BXW18MEFCT810X20
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated400V
Capacitance18uF
Tolerance±20%
Diameter10mm
Height - Seated (Max)20mm