Rubycon 35USC22000MEFC30X45
Manufacturer
Mfr. Part #
35USC22000MEFC30X45
EBEE Part #
E81607674
Package
Plugin,D30xL45mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 7.337A@10kHz 10mm 35V 22000uF Plugin,D30xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated35V
Capacitance22000uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current7.337A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter30mm
Height - Seated (Max)45mm