Rubycon 35MXR6800M25X35
Manufacturer
Mfr. Part #
35MXR6800M25X35
EBEE Part #
E81604430
Package
Plugin,D25xL35mm
Description
±20% 2.657A@10kHz 10mm 35V 6800uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated35V
Capacitance6800uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current2.657A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)35mm