Rubycon 35MH710MTZ5X7
Manufacturer
Mfr. Part #
35MH710MTZ5X7
EBEE Part #
E81590717
Package
Plugin,D5xL7mm
Customer #
Datasheet
Description
10uF 35V ±20% Plugin,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 35MH710MTZ5X7
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated35V
Capacitance10uF
Tolerance±20%
Lifetime @ Temp1000hrs@105℃
Diameter5mm
Height - Seated (Max)7mm