Rubycon 25ZLS680MEFCT810X16
Manufacturer
Mfr. Part #
25ZLS680MEFCT810X16
EBEE Part #
E81596564
Package
Plugin,D10xL16mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
680uF 25V ±20% 907.5mA@120Hz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 25ZLS680MEFCT810X16
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated25V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp6000hrs@105℃
Ripple Current907.5mA@120Hz
Lead Spacing5mm
Diameter10mm
Height - Seated (Max)16mm