Rubycon 25USC15000MEFCSN25X35
Manufacturer
Mfr. Part #
25USC15000MEFCSN25X35
EBEE Part #
E81650501
Package
Plugin,D25xL35mm
Description
±20% 4.692A@10kHz 10mm 25V 15000uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated25V
Capacitance15000uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current4.692A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)35mm