Rubycon 25THV100M8X10.5
Manufacturer
Mfr. Part #
25THV100M8X10.5
EBEE Part #
E82164659
Package
SMD,D8xL10.5mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100uF 25V 300mA@100kHz 300mΩ@100kHz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-40℃~+125℃
Voltage Rated25V
Capacitance100uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)300mΩ@100kHz
Lifetime @ Temp3000hrs@125℃
Ripple Current300mA@100kHz
Diameter8mm
Height - Seated (Max)10.5mm