Rubycon 200WA4.7MEFC8X9
Manufacturer
Mfr. Part #
200WA4.7MEFC8X9
EBEE Part #
E86401062
Package
Plugin,D8xL9mm
Customer #
Datasheet
Description
4.7uF 200V ±20% Plugin,D8xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 200WA4.7MEFC8X9
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated200V
Capacitance4.7uF
Tolerance±20%
Lifetime @ Temp2000hrs@85℃
Diameter8mm
Height - Seated (Max)9mm