Rubycon 200VXH680MEFC25X35
Manufacturer
Mfr. Part #
200VXH680MEFC25X35
EBEE Part #
E81605577
Package
Plugin,D25xL35mm
Description
±20% 3.165A@10kHz 10mm 200V 680uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current3.165A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature5000hrs@105℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)35mm