Rubycon 200USG820MEFC25X30
Manufacturer
Mfr. Part #
200USG820MEFC25X30
EBEE Part #
E81613054
Package
Plugin,D25xL30mm
Description
±20% 4.395A@10kHz 10mm 200V 820uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated200V
Capacitance820uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current4.395A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@85℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)30mm