Rubycon 200TXW100MEFR10X40
Manufacturer
Mfr. Part #
200TXW100MEFR10X40
EBEE Part #
E81599005
Package
Plugin,D10xL40mm
Customer #
Datasheet
Description
100uF 200V ±20% 882mA@100kHz Plugin,D10xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 200TXW100MEFR10X40
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance100uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp12000hrs@105℃
Ripple Current882mA@100kHz
Lead Spacing5mm
Diameter10mm
Height - Seated (Max)40mm