Rubycon 200SXC330MEFC22X30
Manufacturer
Mfr. Part #
200SXC330MEFC22X30
EBEE Part #
E81604106
Package
Plugin,D22xL30mm
Description
±20% 1.416A@10kHz 10mm 200V 330uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.416A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature2000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)30mm