Rubycon 200MXG330MEFCSN20X30
Manufacturer
Mfr. Part #
200MXG330MEFCSN20X30
EBEE Part #
E81602270
Package
Plugin,D20xL30mm
Description
±20% 2.19A@10kHz 10mm 200V 330uF Plugin,D20xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current2.19A@10kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter20mm
Height - Seated (Max)30mm