Rubycon 200MXC680MEFCSN22X45
Manufacturer
Mfr. Part #
200MXC680MEFCSN22X45
EBEE Part #
E81622105
Package
Plugin,D22xL45mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 1.75A@120Hz 10mm 200V 680uF Plugin,D22xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Ripple Current1.75A@120Hz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter22mm
Height - Seated (Max)45mm