Rubycon 200LLE10MEFC8X11.5
Manufacturer
Mfr. Part #
200LLE10MEFC8X11.5
EBEE Part #
E81668213
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
10uF 200V ±20% 152mA@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated200V
Capacitance10uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp15000hrs@105℃
Ripple Current152mA@100kHz
Lead Spacing3.5mm
Diameter8mm
Height - Seated (Max)11.5mm