Rubycon 2.5SWZ330M-ND
Manufacturer
Mfr. Part #
2.5SWZ330M-ND
EBEE Part #
E82162566
Package
SMD,4.3x7.3mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2.5V 330uF Polymer ±20% 9mΩ SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum - Polymer Capacitors
DatasheetRubycon 2.5SWZ330M-ND
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
TypePolymer
Voltage Rated2.5V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)9mΩ
Lifetime @ Temp2000hrs@105℃
Ripple Current-
Lead Spacing-
Diameter-
Height - Seated (Max)1.9mm