Rubycon 16WA680MEFCT810X9
Manufacturer
Mfr. Part #
16WA680MEFCT810X9
EBEE Part #
E86366143
Package
Plugin,D10xL9mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
680uF 16V ±20% Plugin,D10xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetRubycon 16WA680MEFCT810X9
RoHS
Operating Temperature-25℃~+85℃
Voltage Rated16V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Lifetime @ Temp2000hrs@85℃
Diameter10mm
Height - Seated (Max)9mm