Rubycon 10WXA680MEFC10X9
Manufacturer
Mfr. Part #
10WXA680MEFC10X9
EBEE Part #
E81594155
Package
Plugin,D10xL9mm
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
680uF 10V ±20% 350mA@120Hz Plugin,D10xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Operating Temperature-25℃~+125℃
Voltage Rated10V
Capacitance680uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp2000hrs@105℃
Ripple Current350mA@120Hz
Lead Spacing5mm
Diameter10mm
Height - Seated (Max)9mm